Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Archiwum][Problem] 4:3 - Czy Da Się Przekonwertować Do 16:9?


dudsonowa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Słuchajcie, mam znowu problem.

Jak oglądacie czasem na YT filmiki, to nie które mają taki kwadrat, zamiast full screen. W telewizorach to proporcje 4:3, a ja bym chciała panoramicznie 16:9. Filmik nagrywany jest na monitorze 4:3, jak to zmienić do panoramy? Da się wgl?

1321896841-U198706.png

Opublikowano

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zmienic-format-video-z-4-3-do-16-9-na-youtube

 

może to <lol>

Things have changed. Forever.


314x177-many-faces-of-aj-lee.jpg

Opublikowano

Panowie @up wiedzą tyle o obróbce filmu / montażu co nic ;)

 

 

@top

Według mnie nie da się przekonwertować z 4:3 na 16:9, jedynie z pewnymi stratami takimi jak:

- ucinanie filmu

- spłaszczanie go

1300907102-U198706.png

Sygnatura by

dudsonowa

Opublikowano

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zmienic-format-video-z-4-3-do-16-9-na-youtube

 

może to <lol>

 

Twój sposób też nie działa.

1321896841-U198706.png

Opublikowano

Hyhy, ja wiem jedynie jak to zrobić w sony vegasie.

 

 

Gdy otworzymy film, klikamy prawym przyciskiem myszy na oś czasu (na klip ofc), wybieramy "Properties..." i odznaczamy "Maintain aspect ratio".

 

 

Wystarczy do tego wersja trial.

POZDRO

Opublikowano

Hyhy, ja wiem jedynie jak to zrobić w sony vegasie.

 

 

Gdy otworzymy film, klikamy prawym przyciskiem myszy na oś czasu (na klip ofc), wybieramy "Properties..." i odznaczamy "Maintain aspect ratio".

 

 

Wystarczy do tego wersja trial.

 

O kurde! Działa! Stokrotne dzięki!

1321896841-U198706.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Okej, na jednych filmach działa na drugich nie.

Nagrania z gry idą jak po maśle. Ale nagrania z pulpitu się nie da.

 

Ratujcie, bo oszaleję zaraz. ; (

1321896841-U198706.png

Opublikowano

Po prostu nagrywaj trochę inaczej.

Utnij górę i dół, to będzie dobrze. Jeśli nie, to jedyny minus to będzie rozciągnięty filmik, nic po za tym.

 

Dam Ci mój ulubiony poradnik który działa w 100%:

a jednak nie znalazłem .

 

Opiszę Ci moimi słowami...

Najpierw PPM na filmik, potem Properties -> Maintain Aspect Radio odznacz.

Następnie File -> Properties -> i w Template wybierz HDV 730-30p (1280x768)

Naciśnij OK.

Potem wyrenderuj w formacie .wmv i wybierz szablon 4.8mbps HD 720-24p Video .

Zawsze tak robiłem i nie ważne jak nagrałem - zawsze otrzymywałem 16:9.

 

 

p.s.

Ten jest jeszcze ciekawy:

http://www.youtube.com/watch?v=Lw_jAYjZLO8

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...